Zanim zlecisz zdjęcia produktowe

Zdjęcia produktowe są niezbędne w każdym sklepie internetowym oraz w firmie, która sprzedaje jakiekolwiek towary. Bez dobrych zdjęć produktów klient nie będzie mógł w pełni zapoznać się z naszą ofertą. Zanim jednak zdecydujesz się na wykonanie fotografii produktów, warto wcześniej dobrze się przygotować. Jeśli chcesz poznać cały proces krok po kroku, zapraszamy do naszego szczegółowego poradnika o tym w jaki sposób wykonujemy fotografie produktów.

1. Zacznij od planu – do czego wykorzystasz zdjęcia produktów?

Na samym początku warto zastanowić się gdzie dokładnie użyjemy packshotów. Fotografia produktowa do sklepu internetowego oczywiście może zostać wykorzystana w katalogu jednak warto wiedzieć to wcześniej. Chodzi między innymi o odpowiednie przygotowanie plików a także oczywiście same kadry. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja gdy potrzebujemy zdjęcia na przykład do social media lub na baner do strony internetowej. Wtedy zapewne bardziej zainteresuje nas fotografia reklamowa. Są to atrakcyjne ujęcia produktów w ciekawej aranżacji. Pomocny będzie również nasz poradnik https://www.fotographia.pl/czy-twoj-e-sklep-ma-poprawne-fotografie-produktow/

2. Przygotuj listę produktów do sfotografowania

Solidnie przygotowana lista pozwoli nam zorientować się jakie przedmioty z naszej oferty potrzebują wykonania fotografii produktowej. Możemy wtedy upewnić się, że posiadamy na przykład wszystkie kolory danego modelu. Dodatkowo warto uwzględnić nasze uwagi oraz wytyczne dla poszczególnych produktów. To z pewnością ułatwi wykonanie fotografowi idealnych zdjęć produktów zgodnie z naszą wizją.

3. Określ budżet na sesję zdjęciową produktów

Każdy plan w naszej firmie zakłada określony budżet przeznaczony na działania promocyjne. Warto sprecyzować ile pieniędzy możemy przeznaczyć na fotografie produktów. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie wystarczających środków na profesjonalne sfotografowanie całego asortymentu. Nie zawsze jednak dysponujemy wystarczającą gotówką. Wtedy warto nadać priorytety. Na początku skupmy się na jak najlepszym pokazaniu produktów, które zapewniają nam największe zyski. W następnych krokach możemy skupić się na zdjęciach produktowych mniej popularnych przedmiotów, a także na uzupełnieniu packshotów o na przykład zdjęcia w aranżacji.

4. Zaplanuj ujęcia, zdjęcia na miniaturki oraz pozostałe kadry

Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiednich ujęć każdego produktu. Zdjęcia produktowe możemy wykonać na wiele sposobów. Jeśli tworzymy zupełnie nowy sklep możemy łatwo wprowadzić nową koncepcję. Jeśli posiadamy już dobre packshoty niektórych produktów, które przynoszą zakładane efekty, warto dopasować do nich nowe fotografie.

5. Przygotuj produkty

Ostatnim krokiem do wykonania profesjonalnych zdjęć produktów będzie przygotowanie przedmiotów do sesji. Warto zawczasu przejrzeć czy wszystkie produkty są kompletne, czyste lub dobrze wyprasowane w przypadku odzieży. Gdy upewniliśmy się, że wszystko jest w porządku nie pozostaje nic innego jak zlecić wykonanie zdjęć produktów.
 
Dowiedz się więcej, co zrobić aby uzyskać jeszcze lepsze zdjęcia produktów w naszym wpisie – https://www.fotographia.pl/jeszcze-lepsze-packshoty/

 

Zobacz więcej