slider fotografia produktowa

Fotografia produktowa

Fotografia produktowa to nasza specjalizacja. Od ponad 8 lat tworzymy fotografie przedmiotowe, które skutecznie reklamują ofertę  naszych Klientów. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu fotografii produktowych nie tylko do sklepów internetowych ale także na portale aukcyjne oraz marketplace, do katalogów, materiałów drukowanych, banerów reklamowych. Tworzone przez nas zdjęcia produktowe pomagają w zwiększeniu sprzedaży a także w przyciągnięciu uwagi Klientów. Fotografia produktowa, którą dostarczamy może być wykonana według ścisłych wytycznych Klienta lub bazować na naszym doświadczeniu z wieloma rodzajami produktów.

Jakie fotografie produktów tworzymy:

Posiadamy doświadczenie w fotografii jubilerskiej. Tworzymy fotografie produktowe wisiorów, kolczyków, pierścionków, bransoletek i wielu innych produktów w skali makro.

Tworzymy fotografie elektroniki i akcesoriów.

Fotografujemy obuwie eleganckie, sportowe, dziecięce.

Portfele, torebki damskie, nerki, saszetki czy etui to tylko niektóre produkty z branży galanteryjnej, którym wykonaliśmy fotografie produktowe.

Posiadamy niezbędne doświadczenie w wykonywaniu fotografii produktowej przedmiotów błyszczących, szklanych czy chromowanych.

Efektowne fotografie produktowe odzieży. Pokażemy w ten sposób niemal każdy rodzaj ubrania – marynarki, sukienki, spódnice, spodnie, koszulki, bieliznę i wiele innych.

Wybrane fotografie produktowe naszego autorstwa

Fotografia produktowa naszego autorstwa to:

  • ostre i wyraźne zdjęcia, które cechują się mnogością detali i dbałością o szczegóły
  • powtarzalne ujęcia – fotografie produktowe z jednej sesji są spójne, wykonane z tymi samymi ustawieniami oraz ułożeniem produktów. To pozytywnie wpływa na odbiór oferty u Twoich klientów.
  • pełny retusz graficzny – dopasowanie kolorów, idealnie białe tło, gładki cień lub odbicie produktu w tle. Możliwy również jest zaawansowany retusz fotografii produktów polegający na usuwaniu rys, zniekształceń, dodawaniu elementów graficznych.
  • zdjęcia produktowe naszego autorstwa otrzymasz zoptymalizowane i przystosowane do umieszczenia na Twojej masce sklepu. Fotografie produktów będą optymalnie zbalansowane pomiędzy lekkością plików a rozdzielczością pozwalającą na szczegółowe powiększenie.

Czym jest fotografia produktowa?

Fotografia produktowa to atrakcyjny sposób prezentacji Twojego produktu dla potencjalnych klientów. Świetnie sprawdza się do wszelkiego rodzaju produktów. Fotografia produktowa jest nie tylko koniecznością we współczesnym e-commerce. To świetny sposób aby skutecznie zwrócić uwagę Klientów na naszą ofertę. Nawet najlepsze tytuły i opisy ofert nie przekażą w tak przyjazny i szybki sposób informacji o asortymencie.

Komu przyda się fotografia produktów?

Każdemu, kto sprzedaje fizyczne przedmioty. Wykonane przez nas fotografie produktów najczęściej debiutują w sklepach internetowych. Jest to związane ze stale rosnącym udziałem e-handlu. Jednak równie spora część wykonywanych przez nas fotografii produktowych jest używana na portalach aukcyjnych oraz w publikacjach drukowanych (katalogi, ulotki). Nasze fotografie są realizowane zarówno dla sprzedawców jak i hurtowni czy producentów.

Czy warto zlecać wykonanie fotografii produktowej?

Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem: czy korzystać z ogólnodostępnych fotografii produktów do sklepu internetowego (na przykład od hurtowni) czy też zlecić własną sesję produktową? Za pierwszą opcją przemawia oczywiście aspekt finansowy. Bardzo często fotografie produktów udostępniane nam przez hurtownie są bezpłatne. Niestety tutaj zalety zwykle się kończą. Podstawowymi problemami fotografii produktów dostępnych u dystrybutorów jest często ich słaba jakość, niewielka ilość a także to, że dysponuje nimi nasza konkurencja. Indywidualna sesja produktowa pozwoli nam stworzyć fotografie produktów lepszej jakości, bardziej rozbudowane dla każdego przedmiotu a przede wszystkim takie, które wyróżnią na tle dziesiątek podobnych ofert innych sprzedawców.

Gdzie użyjesz fotografie produktów?

Nie zawsze Klienci zamawiając fotografie produktowe mają świadomość, że mogą je wykorzystać w wielu miejscach. Bardzo często skupiają się oni na najpopularniejszym zastosowaniu – w swoim sklepie internetowym. To jednak nie jedyne miejsce, gdzie świetnie sprawdzą się fotografie produktowe naszego autorstwa.

W sklepie internetowym nie tylko na karcie produktu

Posiadając fotografie produktowe wysokiej jakości (duża rozdzielczość) bez problemu użyjesz je nie tylko na karcie produktu. Każdy niemal sklep internetowy ma sekcję banerów, odnośniki graficzne czy też możliwość zawarcia fotografii produktów na przykład w kategoriach głównych menu.

Fotografia produktowa do newslettera

Wysyłasz lub planujesz wysłać newsletter do swoich obecnych i przyszłych klientów? Na pewno będziesz chciał im przedstawić swoją najciekawszą ofertę. Mając fotografie produktowe z łatwością to zrobisz.

Fotografie produktów wykorzystasz również w social mediach

Wraz z wprowadzaniem nowych przedmiotów do oferty warto poinformować o tym jak najszersze grono Klientów. W mediach społecznościowych możesz umieścić zarówno fotografie produktowe na białym tle jak i zdjęcia w aranżacji.

Fotografia produktowa nie tylko on-line

Dysponując dobrej jakości fotografiami przedmiotowymi możesz je wydrukować na przykład wydając katalog, projektując ulotki czy też w celu oklejenia auta.

Jedna fotografia produktowa może nie wystarczyć

Przeglądając różne ofert w sieci wciąż możemy spotkać przedmioty, które posiadają tylko jedną fotografię. W dzisiejszych czasach jest to jednak często niewystarczające. Dobrze aby nawet względnie proste przedmioty posiadały więcej niż jedną fotografię produktową. Dlaczego to takie ważne? Klienci przyzwyczajają się, że dokładne zapoznanie się z produktem przed zakupem stało się standardem. Oferując odpowiednią liczbę fotografii produktowej rozwiewamy wątpliwości klienta, pomagamy mu łatwiej podjąć decyzję do zakupu a także zmniejszamy ryzyko zwrotu z powodu braku odpowiednich informacji.

Oczywiście zbyt duża ilość również nie jest wskazana. W końcu nikt nie lubi przewijać dziesiątek niemal identycznych fotografii produktu. Skupmy się więc na tym aby jak najdokładniej przedstawić produkt, na pewno za pomocą fotografii na białym tle. Dodatkowo można przedstawić przedmiot w aranżacji lub w codziennym użyciu.

Warto również zwrócić uwagę, że większa ilość fotografii produktu w ofercie sprzyja lepszym pozycjom w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarki internetowe, oraz portale aukcyjne lubią oferty, które są rzeczowe oraz w pełni wyczerpują temat.

Jakie ujęcia warto wykonać?

Przede wszystkim wyczerpujące temat. Fotografie produktu dla każdego przedmiotu w naszej ofercie powinny odpowiadać na wszelkie pytania i wątpliwości potencjalnego klienta. Jest to rozwiązanie przystępniejsze niż rozbudowany opis, który nie każdy chce zgłębiać. Użytkownicy internetu nie lubią również tracić czasu na znalezienie informacji o interesującej ich ofercie. Jeśli internauta nie dowie się wszystkiego co potrzebuje wystarczająco szybko, zmieni sklep na kolejny, który te informacje mu sprawnie przekaże.

Fotografia produktowa ma szczególnie duże znaczenie w dobie smartfonów. Na takich urządzeniach (ich udział stale rośnie w e-commerce) zdecydowanie łatwiej i szybciej przejrzeć kilka zdjęć, z których dowiemy się wszystkiego co potrzeba.

Szczególnie dużą wagę powinniśmy przykładać do fotografii produktu użytej w miniaturce. To pierwsze zdjęcie, z jakim użytkownik ma styczność. Znaczna większość ludzi najpierw zwraca uwagę na fotografię produktu, i jeśli ta przykuje ich uwagę przystępują do czytania tytułu oferty.

Aby jak najlepiej zaprezentować przedmiot w naszym sklepie internetowym powinniśmy wykonać co najmniej kilka ujęć ogólnych (przód, perspektywa, boki). Jeśli jest to ważne dla potencjalnego nabywcy warto również pokazać tył przedmiotu. Jeśli internauta szuka włącznika to z pewnością doceni fotografię, na której będą pokazane elementy montażowe i sposób podłączenia w tylnej, niewidocznej na co dzień części.

Warto również pokazać detale na kilku fotografiach produktu. Mogą to być zarówno jego funkcje, sposób montażu, przyciski lub na przykład rodzaj tkaniny w przypadku odzieży. Pamiętajmy, że to co dla nas wydaje się oczywiste, potencjalny nabywca widzi jedynie na fotografiach produktu. Bardzo cenione przez kupujących jest też zdjęcie, na którym widać całą zawartość opakowania. W przypadku niektórych przedmiotów może ukazywać na przykład ważne elementy montażowe, na których zależy klientowi.

Jakich fotografii produktowych unikać? Na pewno nic nie wnoszących czy podobnych do poprzednich. Nie ma potrzeby wykonywania fotografii produktu centymetr po centymetrze. Taką galerią nie tylko nie zbudujemy zaufania klienta, ale zwyczajnie go znudzimy.

Fotografia produktowa to dobra inwestycja

Raz wykonane, dobrej jakości fotografie produktów zarabiają dla Ciebie przez długi czas. Praktycznie tak długo jak długo posiadamy sfotografowany przedmiot w ofercie, jego zdjęcia są aktualne. Można więc stwierdzić, że fotografia produktowa pracuje na swój zwrot cały czas. Warto więc zadbać o profesjonalne fotografie produktów, które są podstawą każdego e-sklepu. To od ich wizerunku zależy powodzenie w sprzedaży wśród kupujących.