Jeszcze lepsze packshoty

W tym wpisie pokażemy w jaki sposób możesz przyczynić się aby zamówione przez Ciebie packshoty były lepsze, tańsze i szybciej wykonane. Gdy otrzymamy Twoje produkty zrobimy jak najwięcej aby wyglądały perfekcyjnie na zdjęciach produktowych. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym ułatwisz naszą współpracę co przełoży się na wspomniane lepsze efekty, niższą cenę i szybszą realizację.

Przygotowanie produktów do sesji packshot

Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub inny biznes, w którym sprzedajesz produkty zwykle posiadasz ich pewną ilość. Po kilka – kilkadziesiąt sztuk każdego modelu produktu. To pierwsza okazja aby uzyskać lepsze efekty. W jaki sposób? Wybierz najlepszy egzemplarz każdego produktu, który nam wyślesz. Zadbaj o to aby był nowy, bez śladów użytkowania i brudu. Oszczędzi to czas i koszt ewentualnego retuszu, w czasie którego musielibyśmy graficznie „czyścić” produkt. Jeśli produkt posiada opakowanie i mamy je sfotografować zadbaj aby to nie był karton z samego spodu palety z końca magazynu 🙂

Ta sama zasada tyczy się odzieży. Ubrania powinny być niepogniecione, dobrze złożone i przygotowane aby przetrwały w jak najlepszym stanie wysyłkę. Oczywiście posiadamy prasownicę i programy graficzne ale dbamy również o Twój portfel.

Może się zdarzyć, że chcesz wyróżnić konkretny produkt na przykład za pomocą innych ujęć. A może potrzebujesz sfotografować kilka produktów w zestawie lub masz jakieś inne uwagi. Postaramy się je zrealizować a Ty możesz nam to ułatwić na przykład przyczepiając karteczkę z krótkim opisem na konkretnym produkcie. Oszczędzimy czas i kilka maili czy telefonów.

Na pewno znasz swoje produkty doskonale i z pamięci wymienisz ich kody EAN. My jednak będziemy mieli z nimi kontakt po raz pierwszy. Jeśli sytuacja tego wymaga zadbaj o to aby produkty były oznaczone w taki sposób abyśmy i my mogli operować wspólnym językiem. Mając kody produktów możemy według nich nazywać poszczególne pliki zdjęciowe dzięki czemu bez problemu odnajdziesz swoje produkty na zdjęciach. Jest to szczególnie przydatne przy dziesiątkach czy setkach podobnych produktów.

Koncepcja zdjęć produktowych

Decydując się na packshoty być może masz pewne pomysły na to jak mają wyglądać. Warto nam je przekazać dzięki czemu od razu poznamy Twoje oczekiwania co do zdjęć produktowych.

Być może Twoje produkty mają cechy, które wyróżniają je na tle konkurencji, specjalne funkcje, lepsze podzespoły. Powiedz nam o tym a pokażemy je z jak najlepszej strony.

Do czego wykorzystasz packshoty?

Czy nasze zdjęcia produktowe mają pomóc w sprzedaży, pokazać cechy produktu a może będą wykorzystane w instrukcji obsługi? Jeśli potrzebujesz fotografii produktów do konkretnego celu przekaż nam jak najwięcej szczegółów dzięki temu zdjęcia będą idealnie dopasowane do przeznaczenia.

Zdjęcia produktowe do sklepu internetowego

To główne przeznaczenie packshotów. Jednak każdy sklep czy platforma aukcyjna ma pewne wymagania dotyczące rozdzielczości, wagi a nawet wielkości produktu na zdjęciu. Znając miejsce, w którym wykorzystasz packshoty będziemy mogli je od razu dopasować tak aby idealnie komponowały się wizualnie i spełniały wszystkie wymogi techniczne serwisu internetowego.

 

Być może część powyższych wskazówek wydaje Ci się oczywista jednak opisujemy wszystko co podpowiada nam dotychczasowe doświadczenie. O większość tych tematów staramy się zadbać bez Twojego zaangażowania a w razie wszelkich wątpliwości kontaktujemy się abyś miał kontrolę nad całym procesem wykonywania zdjęć produktowych.