Packshoty produktów szklanych i metalowych

Czym wyróżnia się packshot produktu metalowego lub szklanego?

Fotografia produktowa szkła i metalu jest wymagającą częścią naszej pracy. Przedmioty wykonane z tych materiałów charakteryzuje to, że bardzo często odbijają całe otoczenie, studio oraz fotografa. Z tych powodów packshoty takich przedmiotów wykonuje się w nieco bardziej złożony sposób.

Dla kogo fotografia produktowa przedmiotów ze szkła i metalu?

Nasze packshoty
 

Jakie produkty fotografujemy?

Wykonywaliśmy już zdjęcia produktowe następujących produktów ze szkła i metalu:
 
  • narzędzia
  • garnki
  • porcelana
  • akcesoria oświetleniowe do domu
  • przybory kuchenne
  • sztućce
  • metalowe szafy gastronomiczne
  • inne

Gdzie wykonujemy fotografie produktowe?

Większość zdjęć produktowych tworzymy w naszym studio packshot w Gdańsku.
 

Jak dostarczyć nam produkty na sesję?

Przedmioty do zdjęć można nam przywieźć osobiście do studia w Gdańsku. Przeważająca ilość naszych Klientów jest z całej Polski i przesyła nam produkty do zdjęć za pomocą firm kurierskich lub paczkomatów. Istnieje również możliwość naszego transportu w okolicach Trójmiasta po wcześniejszym uzgodnieniu.
 
 
fotografia produktowa

Cechy naszych packshotów

studio packshot Poznań

Fotografia produktowa pod lupą

Zdjęcia produktowe, które dostarczamy charakteryzują się wysoką rozdzielczością. Dzięki temu dostrzeżesz najdrobniejsze detale.

Powtarzalne kadry

Nasze packshoty produktowe są wykonywane w sposób powtarzalny. Pozwala to na zachowanie ujednoliconego wyglądu produktów podczas prezentacji w sklepie internetowym.

fotografia do sklepu internetowego
fotografia produktowa akcesoria kuchenne

Profesjonalny retusz graficzny packshotów

Każdy packshot wykonany w naszym studio jest poddawany odpowiedniemu retuszowi. Zdjęcia produktowe obrabiamy aby wydobyć z produktu jak najwięcej.

Jak robimy packshoty produktów ze szkła?

Jak fotografować szkło? Każdy kto miał do czynienia z fotografowaniem szklanych rzeczy wie, że nie jest to najprostsze zadanie. Głównym problemem jest zapanowanie nad odbiciem otoczenia, blikami oraz refleksami światła. Przede wszystkim należy więc zadbać o usunięcie wszystkich zbędnych rzeczy dookoła, które mogą odbijać się w fotografowanym produkcie. Kolejnym krokiem będzie użycie odpowiednio rozproszonego światła. Można to zrobić za pomocą na przykład softboxu lub ekranów, od których odbijemy światło lampy błyskowej. Dzięki temu nasze packshoty będą pozbawione niepożądanych odbić i blików światła.

Jak pokazać, że produkt jest szklany?

Wiele przedmiotów szklanych jest bezbarwnych. Stwarza to problem z dobrą widocznością takiego produktu na zdjęciu produktowym. Jak fotografować szkło aby było przezroczyste na zdjęciu? Tutaj również należy odpowiednio zapanować nad odbiciem ekranu rozpraszającego światło tak, aby podkreślić krawędzie przedmiotu. Można również stworzyć eleganckie odbicie na części produktu, które pokaże nam, że przedmiot jest wykonany ze szkła.

Jak fotografować lustro? Najprościej wykonać zdjęcie lustra nie przejmując się obrazem, który w nim powstanie. Skupiamy się na jak najlepszym oświetleniu ramy lustra a na samo lustro nanosimy w procesie postproukcji gradient, który zasłoni odbijające się otoczenie.

Fotografia produktowa metalowych rzeczy

W studio packshot często spotykamy się z przedmiotami metalowymi a także o chromowanej powierzchni. Tutaj postępuje się podobnie jak z przedmiotami szklanymi czy lustrzanymi. Przykładowo wykonując packshoty klamek do drzwi zadbajmy o takie ułożenie ekranów odbijających światło aby odpowiednio uformować padanie światła i cienie, które pojawią się na zdjęciu. Namiot bezcieniowy nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem gdyż powoduje on zniknięcie wszystkich cieni co w efekcie „spłaszcza” obraz. Zobacz w jaki sposób fotografowaliśmy buteleczkę kosmetyczną częściowo wykonaną z chromowanych elementów – https://www.fotographia.pl/fotografia-produktowa-chromu-i-metalu/

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny.

Nie masz pomysłu na zdjęcia swoich produktów? Odezwij się do nas –  chętnie doradzimy!

tel 504 543 533

kontakt@fotographia.pl

www.fotographia.pl