Dobre zdjęcia produktowe sprzedają więcej

Zdjęcia produktów są niezbędne w każdym e-sklepie

Bez zdjęć produktów, nawet amatorskich nie sprzedamy praktycznie nic. W dzisiejszych czasach konsumenci stale zwiększają swoje wymagania dotyczące zakupów w sieci. Właściciele sklepów internetowych, którzy stale monitorują szybko zmieniające się trendy w e-commerce, z pewnością wiedzą jak duże znaczenie mają zdjęcia produktów.

Czy zawsze potrzebuję najlepszych fotografii produktów?

Niektóry pewnie zadają sobie pytanie czy profesjonalne zdjęcia produktów są naprawdę niezbędne? W dobie smartfonów z wydajnymi aparatami można zrobić w miarę poprawne zdjęcie w każdym momencie. To oczywiście prawda jednak dzisiaj nie liczy się pokazanie produktu a jego wyróżnienie na tle konkurencji.
 

Jakość sprzedaje

Poprawne zdjęcia produktowe posiada praktycznie każdy sklep internetowy. Dlaczego więc warto przykładać jeszcze większą uwagę do fotografii produktowej? Chodzi o to aby wyróżnić się spośród naszej konkurencji. Nawet atrakcyjny produkt wysokiej jakości sfotografowany na brudnym tle i w słabym oświetleniu nie zachęci do zakupu niższą ceną. Klienci nie mają zaufania do takich ofert. Gdy ten sam produkt zaprezentujemy w lepszy sposób niż inne e-sklepy, dodamy więcej ciekawych zdjęć nasza oferta stanie się znacznie atrakcyjniejsza nawet gdy cena będzie wyższa niż w innych miejscach.

Unikalne zdjęcia produktowe to nasz wyróżnik

Znają to szczególnie osoby sprzedające w marketplace czy na portalach aukcyjnych. Szukając konkretnego produktu możemy trafić na długą listę ofert, które wyglądają identycznie, pomimo tego, że pochodzą od wielu różnych sprzedawców. Jak w takiej sytuacji wyróżnić ofertę? Możemy próbować walczyć niższą ceną produktu lub wysyłki, gratisami. To jednak działa na naszą niekorzyść a także zachęca konkurencję do tak zwanej wojny cenowej, w której nie ma wygranych.

Rozwiązanie tego problemu jest znacznie prostsze. Wystarczy tylko zapewnić naszej ofercie wyróżniające się na tle konkurencji zdjęcia produktowe. Nasza miniaturka pośród dziesiątek takich samych natychmiast przykuje uwagę kupującego. Dodatkowo gdy nasz przedmiot ma zdecydowanie więcej dokładnych fotografii mamy kolejną znaczącą przewagę.

Zobacz jak jeszcze możesz wykorzystać swoje zdjęcia packshotowe.

 

 

Zobacz więcej