Fotografia produktowa kosmetyków

Fotografia produktowa to bardzo ważne medium dla każdego sklepu czy producenta kosmetyków. Wyroby z branży kosmetycznej mają duże grono odbiorców a także dużą konkurencję. Najczęściej kosmetyki prezentuje się za pomocą packshotów, na przykład na stronie sklepu internetowego lub w aranżacji (zdjęcia reklamowe) w mediach społecznościowych, jako zdjęcia do katalogu czy na banerze.

Zdjęcia produktowe kosmetyków to dobra inwestycja

Nieważne czy zdecydujesz się na typowy packshot produktu czy też fotografię reklamową, profesjonalna prezentacja kosmetyków będzie dobrym krokiem. Gdy potencjalny klient trafia na stronę naszego e-sklepu w poszukiwaniu kosmetyków od razu zwróci uwagę na sposób ich prezentacji. Prawdopodobnie pierwszym co zobaczy będzie baner na stronie głównej prezentujący aktualne promocje czy nowości. Tutaj świetnie sprawdzi się dobrej jakości fotografia kosmetyków w aranżacji.

Cechy dobrych packshotów kosmetyków

Nie zapominajmy również o tym jak ważna jest prezentacja przedmiotów na stronie kategorii. Ważne jest aby nasze packshoty kosmetyków były spójnie wykonane. Chodzi między innymi o zdjęcia wykonane w tym samym stylu. Produkty z tej samej grupy powinni być jednakowej wielkości, tak samo oświetlone i przedstawione na zdjęciach.

Fotografia kosmetyków – gdzie wykorzystam takie zdjęcia?

Packshoty produktów drogeryjnych to świetny sposób prezentacji w naszym sklepie internetowym czy na portalu aukcyjnym. Takie zdjęcia produktowe (na przykład na białym tle) warto mieć dla każdego przedmiotu w naszej ofercie. Zadbajmy o to aby produkt prezentował się atrakcyjnie – wyraźna etykieta, poprawne kolory i widoczny materiał produktu na zdjęciach, to cechy, które wzbudzają zaufanie u klientów.

Pokaż jakość swoich produktów drogeryjnych

Perfumy, szminki czy akcesoria do makijażu to bardzo często atrakcyjne opakowania, przyciągające wzrok kolory i ciekawe grafiki. Producenci kosmetyków prześcigają się w pomysłach na to jak wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji. Dlatego wykonując packshoty takich kosmetyków należy w jak najlepszy sposób pokazać unikatowość naszego produktu. Nie ma tu miejsca na zdjęcia słabej jakości.

Czy kosmetyki są trudne do fotografowania?

Chromowane wykończenie, szklane flakony czy białe opakowania, które należy pokazać jako packshot na białym tle. To bardzo częste wyzwania, które stoją przed fotografem kosmetyków. Produkty drogeryjne są często niewielkie oraz bardzo wymagające jeśli chcemy wykonać profesjonalne zdjęcia. Należy je pokazać możliwie realistycznie ale też atrakcyjnie a przy tym unikać różnego rodzaju blików światła czy odbić otoczenia w chromowanych powierzchniach.