Zdjęcia produktowe z cieniem

zdjęcia produktowe garnek, Fotographia Kraków

Cień w zdjęciach produktowych ma ważne zadanie. Na fotografiach produktowych z jednolitym, białym tłem pozwala nadać wymiaru i przestrzenności. Dzięki zastosowaniu cienia, packshot nie wydaje się płaski oraz produkt sprawia wrażenie, że jest na podłożu, a nie wklejony na idealnie białe tło.

fotografia produktowa czapka

Możemy to łatwo zaobserwować na powyższych przykładach. Czapka po lewej nie wygląda całkiem naturalnie gdyż otacza ją tylko biel. Natomiast zdjęcie produktowe po prawej nadaje pewnej przestrzenności w kadrze za pomocą cienia pod produktem.

packshot
naturalny cień pod kubkiem

Jak uzyskać cień na zdjęciu produktowym?

Zdjęcia produktowe wykonujemy w studio, z użyciem profesjonalnych lamp błyskowych oraz dedykowanych modyfikatorów. Odpowiednie ustawienie i ukierunkowanie światła pozwoli nam na uzyskanie naturalnego cienia. Drugim sposobem jest podłożenie w programie graficznym podczas obróbki packshotów na komputerze.

Czy warto robić packshoty z cieniem?

Jest to trochę kwestia subiektywna jednak jeśli można, warto stosować cień pod produktem jako urozmaicenie fotografii. Jest to z pozoru drobny detal ale może on dodać sporo życia do każdego zdjęcia produktowego. Pamiętajmy również, że cień na zdjęciu możemy uzyskać na różne sposoby tak aby finalny efekt był dla nas jak najbardziej zadowalający.

Które produkty warto fotografować z cieniem?

Z naszego doświadczenia wynika, że cień pasuje do bardzo wielu produktów. Wygląda dobrze zarówno w zdjęciach produktowych odzieży, galanterii czy też narzędzi lub biżuterii. Jeśli nie jesteśmy pewni efektu nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonać testowe zdjęcie i samemu ocenić otrzymane efekty.

Zobacz więcej