komputer do obrobki graficznej packshotow

Komputer do obróbki graficznej fotografii produktowych

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, współczesna fotografia produktów to nie tylko aparat i studio packshot. To również duży udział retuszu graficznego. Każde profesjonalne zdjęcie produktowe przechodzi przez program graficzny. Nie chodzi tu o oszukiwanie rzeczywistości tylko o wyciśnięcie z pliku graficznego jak najwięcej.

Komputer stacjonarny czy laptop do obróbki packshotów?

Najczęściej myśląc o stanowisku grafika widzimy stacjonarny zestaw komputerowy oraz jeden a nawet kilka monitorów graficznych. Dlaczego pomimo stale rosnącej popularności graficy nie wybierają laptopów? Najważniejszy powód to monitor. To on ma największy wpływ na realne przedstawianie kolorów i przejść tonalnych fotografii produktowych. Ekrany laptopów zwykle mają z tym spore problemy.

Laptop w połączeniu z monitorem graficznym do obróbki zdjęć produktowych

Takie rozwiązanie to niezbędne minimum jeśli zdecydujemy się na używanie komputera przenośnego. Mamy wtedy pewność, że kolory jakie widzimy będą zgodne z rzeczywistością i nasz packshot będzie wyglądał dokładnie tak jak tego chcemy.

Wymagania systemowe programu Photoshop

 

Wymagania-systemowe-programu-Photoshop

Na co zwrócić uwagę wybierając komputer do obróbki packshotów

Programy graficzne mają stosunkowo niewielkie wymagania względem komputera. Warto jednak pamiętać, że minimalne parametry nie gwarantują stabilnej i płynnej pracy. Tyczy się to szczególnie dużych plików w wysokiej rozdzielczości jakie są obecnie generowane przez większość nowoczesnych aparatów cyfrowych. Praca z takimi zdjęciami produktowymi na słabym sprzęcie może być bardzo nieefektywna.

Warto więc szczególną uwagę zwrócić na jak najszybszy procesor, dużą ilość szybkiej pamięci ram a także wydajny i pojemny dysk twardy komputera.

Na koniec nie zapominajmy, że wciąż najważniejszym elementem naszego zestawu jest profesjonalny monitor graficzny.