Jak profesjonalne packshoty pozwalają zwiększyć konwersję

W dzisiejszych czasach, konkurencyjny rynek e-commerce stawia przed przedsiębiorcami wiele wyzwań. Aby zachęcić klientów do dokonania zakupu, kluczowe staje się przedstawienie produktów w atrakcyjny i profesjonalny sposób. Nie ma wątpliwości, że packshoty, czyli fotografie produktów, mają niebagatelną rolę w procesie decyzyjnym potencjalnych klientów. Warto zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę odgrywają na sklepie online. Dlatego w tym artykule przedstawimy zasady ich prawidłowego wykorzystania w celu zwiększenia skuteczności konwersji na Twoim e-sklepie. Z pewnością przyda Ci się wiedza na temat tego jak profesjonalnie przygotować prezentacje swoich produktów, by zdobyć uznanie potencjalnych klientów i zwiększyć ich zainteresowanie Twoją ofertą.

Jakość ma decydujące znaczenie

W skutecznych packshotach, jakość jest absolutnie kluczowa. W dzisiejszym konkurencyjnym rynku klienci są bardzo wymagający i często podejmują decyzję o zakupie na podstawie nawet najmniejszych szczegółów. Jasne, ostre zdjęcia, które naprawdę prezentują Twoje produkty, mogą być głównym atutem, zapewniając klientom głębsze zrozumienie tego, co masz do zaoferowania i pomagając budować wiarygodność i zaufanie do Twojej marki.

Dlatego tak ważne jest zainwestowanie w odpowiednie narzędzia i wiedzę z zakresu fotografii produktowej. Pracując z profesjonalnym fotografem lub używając sprzętu najwyższej jakości, możesz zagwarantować, że Twoje packshoty będą najwyższej jakości. Nie ma co do tego wątpliwości – packshoty wysokiej jakości są opłacalną inwestycją, która może przynieść duże korzyści w postaci zwiększenia sprzedaży i rozwoju Twojego biznesu.

Odpowiednia ilość ujęć

Niestety wciąż bardzo dużo ofert ma zbyt mało fotografii produktu. Zdarza się, że przedmiot ma tylko jeden packshot, który jest jednocześnie miniaturką. To w dzisiejszych czasach zdecydowanie zbyt mało nawet dla stosunkowo prostych ofert. Wyobraźmy sobie, że wykonujemy zdjęcia produktowe kolczyków. Mogłoby się wydawać, że jedno ujęcie tego typu jak poniżej w zupełności wyczerpuje temat:

 

Zobaczmy jednak jak zmieni się nasze postrzeganie tego samego produktu gdy dołożymy jeszcze jedno ujęcie:

W tym przypadku decydując się na wykonanie drugiej fotografii produktu klient zyskuje bardzo cenną informację, jak kolczyk wygląda od frontu a także dowiaduje się, że posiada otwory, niewidoczne na tylko jednym ujęciu wykonanym pod skosem. W przypadku produktu ozdobnego, jakim z pewnością jest biżuteria ma to bardzo duże znaczenie. Klient unika rozczarowania po otrzymaniu przesyłki a także już w czasie podejmowania decyzji otrzymuje w przejrzysty i przystępny sposób wszelkie niezbędne informacje.

Kwestie techniczne zdjęć produktów

Poza poprawnym oświetleniem, wiernymi rzeczywistości kolorami czy odpowiednią liczbą ujęć zdjęcia produktowe mogą wpływać na kwestie techniczne oferty. Dobrze zoptymalizowane packshoty są dobrane do miejsca ich publikacji. Odpowiedni format zdjęcia (kwadrat lub prostokąt o zadanych proporcjach), poprawna rozdzielczość sprawią, że zdjęcia będą całkowicie spójne z naszym e-sklepem.

Optymalizacja sposobu zapisu plików pozwoli na oszczędzenie rozmiaru zajętego miejsca na dysku serwera. Dlaczego to takie ważne? Lekkie fotografie produktu ładują się o wiele szybciej nie tylko na komputerach ale przede wszystkim na urządzeniach mobilnych. Przekłada się to na dobre odczucia użytkownika ale również coraz więcej algorytmów na przykład w znanych serwisach aukcyjnych zwraca uwagę na szybkość ładowania się danej oferty.

Więcej na ten temat dowiesz się w naszym wpisie o formacie Webp obrazów graficznych: https://www.fotographia.pl/webp-czyli-lekkie-zdjecia-packshotowe/