Zdjęcia ubrań typu duch

zdjęcie typu duch bielizny

Zdjęcia odzieży można wykonać na kilka sposobów. Dzisiaj skupimy się na tym trudniejszym, jednakże często wybieranym przez sklepy internetowe. Fotografia odzieży tym sposobem pozwala na pokazanie jak ubranie leży na modelu jednakże bez angażowania dodatkowych osób. Ponadto na jednym ujęciu możemy zobaczyć również wewnętrzną część ubrania. Kolejną zaletą fotografii odzieży „na duchu” jest po prostu schludny, powtarzalny efekt.

Nie należy jednoznacznie twierdzić, że zdjęcie na niewidzialnym manekinie jest lepsze od sesji z modelem. Jest to kwestia indywidualnych preferencji, wyglądu produktów w sklepie czy też budżetu jaki chcemy przeznaczyć.

 

Zdjęcia koszulek, odzieży sportowej,
a może spodni?

Bardzo często Klienci nie są pewni czy ich ubrania można sfotografować opisaną tu metodą. Praktycznie każde ubranie, które założymy na człowieka możemy sfotografować na tzw niewidzialnym manekinie:

 

 • T-shirt

 • spodnie

 • koszula

 • sukienka

 • odzież sportowa

 • rękawiczki

 • strój kąpielowy

 • odzież robocza

 • szlafrok

 • marynarka

 • koszulka polo

 • kurtka

 • czapka

 • garnitur

 • skarpetki

 • bielizna

 • i wiele innych

Przykładowe fotografie odzieży na niewidzialnym manekinie naszego autorstwa

fotografia produktowa odzieży
Zdjęcia typu duch
fotografia produktowa czapka
zdjęcie typu duch bielizny
slider2a
zdjęcie rękawic 2
zdjęcie rękawic
zdjęcie rękawic 3
fotografia produktowa odzieży

Ile kosztuje zdjęcie typu duch?

 

W większości przypadków będzie tańsze niż sesja z modelem lub zwykle kilkoma różnymi osobami aby uniknąć jednej twarzy prezentującej wszystkie nasze produkty. Cena zdjęcia typu duch to zwykle przedział od 20 do 50 zł netto.

Największy wpływ na cenę zdjęcia ma rodzaj ubrania. T-shirt będzie mniej pracochłonny niż długa suknia z prześwitującego materiału.


Jak wykonać zdjęcia odzieży typu duch?

Wbrew tajemniczej nazwie jest tu tylko trochę magii – podczas obróbki graficznej.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie odzieży. Zacznijmy od dopasowania rozmiaru ubrania do naszego manekina. Odzież powinna być również wyprasowana i czysta. Jest to etap, który może być wykonany zarówno przez nas jak i przez Klienta przed dostarczeniem produktów. Znaczna większość naszych Klientów przesyła nam ubrania do zdjęć za pomocą firm kurierskich. Nawet jeśli powstaną lekkie zagniecenia spowodowane transportem to bez problemu, bezpłatnie je wygładzimy.

Drugim etapem jest ułożenie i dopasowanie ubrania na manekinie. Może to być normalny manekin, jaki znajdziemy w każdym sklepie odzieżowym lub specjalny manekin przeznaczony do fotografii typu duch, który pozwala wyjmować wewnętrzne części np torsu. Ten drugi choć lepszy, jest niestety znacznie droższy.

Ułożenie ubrania odgrywa kluczową rolę. Często zdarza się, że gdy fotografujemy na przykład stroje sportowe, wymagane jest aby dobrze przylegały do naszego modela, w tym przypadku plastikowego. Tutaj przydadzą się różnego rodzaju spinki, spinacze aby dobrze naciągnąć ubranie w odpowiednich miejscach. Odwrotnie rzecz ma się w przypadku ubrań luźnych. Sukienki powinny możliwie swobodnie leżeć na manekinie.

Praktycznie przy każdym rodzaju ubrania będziemy musieli wykonać kilka zdjęć. Na jednym zdjęciu skupimy się na poprawnym odwzorcowaniu rękawa, na kolejnym poprawnie ułożymy kaptur. Ostatnie zdjęcie musi przedstawiać środek ubrania, który będzie widoczny na zdjęciu.

 

Wreszcie ostatni krok – obróbka graficzna

Krok ostatni, ale często najbardziej pracochłonny. Dla każdego produktu otrzymaliśmy od dwóch do nawet kilku zdjęć. Zaczynamy od wstępnego połączenia wszystkich zdjęć. Do ujęcia, w którym poprawnie ułożyliśmy klatkę piersiową dokładamy wykonany na innym ujęciu rękawek czy kaptur i tak zaczyna powstawać poprawnie ułożony produkt na jednym ujęciu. Na samym końcu „zabawy w krawca” musimy jeszcze dopasować „wnętrze” ubrania. Następnym krokiem będzie wycięcie ubrania z tła roboczego w studio i umieszczenie go na idealnie białym i jednolitym lub innym kolorze wybranym przez Klienta. Robimy to ręcznie, centymetr po centymetrze, dokładnie po obrysie ubrania aby krawędź naszej odzieży prezentowała się idealnie. Ludzkie oko wychwyci każdą niedoskonałość. Wreszcie możemy skupić się na detalach i ostatnich poprawkach. W tym momencie usuwamy pyłki, nitki, czy brzydkie szwy. Korygujemy kolory, wyostrzamy zdjęcie i przygotowujemy je pod konkretne wytyczne Klienta.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny.

Nie masz pomysłu na zdjęcia swoich produktów? Odezwij się do nas –  chętnie doradzimy!

tel 504 543 533

kontakt@fotographia.pl

www.fotographia.pl