Typy fotografii produktowych odzieży

packshot odzież na wieszaku

Każdy sklep chcący sprzedawać odzież w internecie potrzebuje fotografii produktowych asortymentu. O ile w przypadku większości produktów wybór jest pomiędzy klasycznym packshotem (na przykład na białym tle) a fotografią w aranżacji, o tyle ubrania możemy przedstawić na kilka dodatkowych sposobów. Poniżej przedstawimy każdy z nich wraz z dokładniejszym opisem i przykładami.

 

Packshot odzieży i akcesoriów

 

fotografia produktowa Kraków
zdjęcie packshotowe torebki damskiej

Packshot odzieży to podstawowy sposób prezentacji. Zwykle tego typu zdjęcia produktowe wykonuje się z użyciem białego, jednolitego tła. Aby nieco ożywić obraz możemy wykonać odbicie produktu w tle lub podłożyć lekki cień. Zdjęcia packshot najlepiej sprawdzają się w przypadku akcesoriów: galanterii, torebek i dodatków. To także ciekawy sposób prezentacji obuwia. Profesjonalne fotografie packshotowe cechują się wysoką jakością – klient bez trudu dostrzeże wszelkie detale prezentowanego przedmiotu w powiększeniu. Zachęcające ale wierne kolory to również standard tego typu fotografii.

Dla kogo zdjęcia packshotowe odzieży będą najlepsze?

Jest to idealne rozwiązanie dla sklepów, które mają w swojej ofercie dodatki, galanterię czy obuwie. Packshoty odzieży świetnie sprawdzają się na portalach aukcyjnych ze względu na ich wymogi dotyczące zdjęć produktów.

Packshoty typu duch odzieży

To zdecydowanie jedna z ciekawszych propozycji dla każdego e-sklepu oferującego niemal każdego rodzaju ubrania. Zdjęcia na tzw niewidzialnym manekinie świetnie przedstawiają produkty takie jak:

 • koszulki
 • bluzy
 • kurtki
 • spodnie
 • sukienki
 • spódniczki
 • marynarki
 • koszule
 • rękawice – zobacz jak zrobić packshoty rękawic
 • czapki
 • skarpetki
 • odzież roboczą

Zdjęcia typu duch odzieży są niezwykle popularne między innymi dlatego, że są bardzo estetyczne, korzystne cenowo a także przedstawiają odzież tak jakby leżała na prawdziwej sylwetce.

Kto wykorzysta packshoty odzieży wykonane w technice niewidzialnego manekina?

Każdy sklep mający w ofercie większość z rodzajów odzieży. Zdjęcia na niewidzialnym manekinie są idealne jako główne zdjęcie każdego ubrania. Świetnie sprawdzą się na miniaturce a także aby w powiększeniu zapoznać się z krojem.

zdjęcia typu duch odzieży poznań
fotografia packshotowa odzieży damskiej w technice duch

Flatshoty odzieży

To kolejny ciekawy sposób na prezentację większości rodzajów ubrań. Flat (płaski) to po prostu odzież rozłożona w ten sposób i sfotografowana najczęściej idealnie z góry. Więcej o fotografii flat lay.

flatshoty odzieży
flatshot ubranek dziecięcych

Tego typu fotografie odzieży nadają się praktycznie dla każdego rodzaju ubrań. Są szczególnie popularne przy nietypowych rozmiarach (na przykład dziecięcych), które nie zawsze są możliwe do wykonania w technice typu duch. Jako flatshot można również przedstawić różnego rodzaju akcesoria – skarpetki, czapki czy rękawiczki i szaliki.

Flatshoty – dla kogo będą najlepsze?

Zdjęcia odzieży na płasko możemy z powodzeniem użyć jako zamiennik fotografii typu duch. Jest to ciekawy sposób na prezentację odzieży. Zwraca uwagę potencjalnych klientów poprzez inne spojrzenie na nasz asortyment. Ten rodzaj zdjęć jest również popularny w mediach społecznościowych, na banerach reklamowych czy w mailingu.