Packshoty bielizny męskiej - jak wykonać takie fotografie produktu

Fotografie produktowe męskiej bielizny wykonywaliśmy w ostatnim czasie dla naszego klienta. Zdjęcia te miały prezentować męską garderobę w sposób atrakcyjny ale również wiarygodny. Poniżej przedstawimy w kilku słowach jak osiągnęliśmy założone efekty.

Ustalenia i wytyczne przed sesją packshot odzieży

Jeszcze przed rozpoczęciem zlecenia otrzymaliśmy szczegółowe i konkretne wytyczne co do wykonania zdjęć męskich slipów i bokserek. Producent chciał aby odzież prezentowała się spójnie na wszystkich fotografiach. Ponadto ważne było aby na tkaninie nie było widać żadnych zagnieceń i zbędnych pofałdowań materiału. Kolor tła został przez nas pobrany z poprzednich zdjęć co pozwoliło na pełną powtarzalność sesji packshot odzieży.

Zdjęcia bielizny w technice niewidzialnego manekina

Aby dobrze zaprezentować bieliznę męską na zdjęciach zdecydowaliśmy się na użycie tzw niewidzialnego manekina. Takie zdjęcia na duchu pozwoliły na atrakcyjną prezentację niczym na żywym modelu.

Przygotowanie do sesji odzieży

Na samym początku należało starannie przygotować ubrania aby zaoszczędzić żmudnej obróbki graficznej. Każda para bokserek została dokładnie wyprasowana co pozwoliło na maksymalne zmniejszenie wystąpienia zagnieceń materiału na fotografii.

Kolejnym krokiem było delikatne założenie ubrań na manekin do zdjęć duch oraz przystąpienie do właściwego fotografowania.

Aspekty techniczne zdjęć bielizny męskiej

Poprzez dobranie odpowiednich modyfikatorów światła, kąta jego padania i ustawień aparatu uzyskaliśmy wyraźnie zarysowaną strukturę materiału oraz wykończenia (szwy oraz gumka).

Przysłona obiektywu została ustawiona na wysoką wartość co pozwoliło na objęcie całej odzieży w polu ostrości. Czułość aparatu pozostała na jak najniższym poziomie aby uniknąć niepożądanych szumów i artefaktów obrazu.

Retusz graficzny packshotów odzieży męskiej

Ostatnim etapem pracy nad packshotami bielizny męskiej był wysokiej jakości retusz graficzny. Z jego pomocą podkreśliliśmy strukturę materiału, dopasowaliśmy kolor aby był całkowicie zgodny z rzeczywistym a także wyrównaliśmy kolor tła tak aby odpowiadał wytycznym zleconym przez klienta.