Jak robić zdjęcia na Allegro?

Allegro to portal aukcyjny, który jest na naszym rynku już od wielu lat. W ostatnim czasie możemy zauważyć jego zmianę w stronę marketplace. Allegro zmierza obecnie do prezentacji ofert od sklepów internetowych niż od użytkowników prywatnych. Wraz z wprowadzaniem kolejnych wymogów dotyczących sprzedaży zaostrzono również wymagania dotyczące zdjęć prezentujących oferty. Dla wielu przedsiębiorców działających w branży e-commerce Allegro było głównym lub nawet jedynym trzonem sprzedaży. Dlatego niektóre zmiany mogły znacząco wpłynąć na sposób prowadzenia ich biznesu. W tym poradniku skupimy się na zdjęciach do Allegro gdyż jest to jedna z naszych specjalizacji. Przedstawimy aktualne wymagania zdjęć produktowych na Allegro oraz podpowiemy jak zrobić dobre zdjęcia na Allegro.

Jak zrobić aukcję na Allegro?

Wielu początkujących sprzedawców może mieć kłopot, od czego zacząć chcąc sprzedawać na Allegro. Portal ten wymaga rejestracji konta firmowego jeśli chcemy sprzedawać jako taki podmiot. Będziemy więc musieli podać podstawowe dane naszej firmy i zweryfikować konto. Po tym procesie nie pozostało już nic innego jak wystawić pierwszą aukcję. Formularz jest czytelny i raczej nie powinien sprawiać kłopotów. Należy przede wszystkim określić kategorię, w jakiej umieścimy naszą ofertę. Wybór jest naprawdę spory, więc nie powinno tu być najmniejszych problemów. Następnie dodajemy tytuł, cenę i opis. Jest też miejsce aby dodać zdjęcia produktów. Określamy sposoby wysyłki, pozostałe parametry, dopasowane do wybranej kategorii i tak oto nasza pierwsza aukcja jest gotowa.

Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Wiele osób sprzedających na Allegro od dawna oraz początkujących, którzy nie mają jeszcze ofert kupna zadaje sobie to pytanie. Jak wypromować aukcję  na Allegro?

Pierwszym co przychodzi na myśl jest obniżenie ceny. Jest to szczególnie popularne wśród początkujących sprzedawców. Warto jednak zwrócić uwagę, że prowadzi to do wyniszczającej wojny cenowej, w której nie ma wygranych.

Gdy skupimy się na najlepszych sprzedawcach w naszej kategorii bardzo często okazuje się, że nie mają oni wcale najniższej ceny.

Przeważająca ilość kupujących jest wzrokowcami. Zdjęcia na Allegro również mają za zadanie aby przyciągać wzrok kupujących. To właśnie atrakcyjna miniaturka i dobry sposób prezentacji produktów przyciąga uwagę kupującego a nie niższa o złotówkę cena.

Jak zrobić miniaturkę na Allegro?

Dobra miniaturka na Allegro to mała ale niezwykle ważna część naszej strategii. Poza subiektywnymi cechami takimi jak

 • wybór kąta pod jakim sfotografujemy produkt
 • wybór koloru, który pokażemy na miniaturce (jeśli produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych)
 • decyzji czy na miniaturce pokazujemy sam produkt czy cały zestaw

musimy spełnić również kwestie techniczne dotyczące miniaturki

 • produkt musi być na idealnie białym tle (RGB 255,255,255)
 • miniaturka nie może mieć naniesionego znaku wodnego
 • na miniaturce nie można umieszczać żadnych dodatkowych obiektów graficznych, piktogramów, ikon i napisów
Po dodatkowe, na bieżąco aktualizowane informacje na temat miniaturek zapraszamy do poradnika standardy stosowania miniaturek na Allegro.

 

 

Wytyczne do zdjęć produktowych na Allegro

Allegro wprowadzając nowe standardy dla zdjęć produktowych kładzie nacisk na czytelność. Zdjęcia do Allegro mają być wyraźne, dobrze oświetlone oraz nie wprowadzać kupujących w błąd.

Minimalne i maksymalne rozmiary zdjęć produktowych na Allegro

 • każde zdjęcie produktu użyte na Allegro musi mieć minimalny rozmiar. Dłuższy bok o długości nie mniejszej niż 500 px
 • maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęcia to 2560×2560 px. Zdjęcia produktowe mogą mieć maksymalnie 26 megapixeli.
 

Dane techniczne plików zdjęciowych na Allegro

 • zdjęcia produktowe na Allegro mogą być w dowolnej proporcji boków. Dopuszcza się fotografie w formacie 1:1 (kwadrat) jak również standardowe 4:3 i 3:2 a także pozostałe formaty.
 • pliki fotografii produktowych mogą być  w formacie jpg, png, webp
 • zalecany jest profil kolorów sRGB

Co można pokazać na zdjęciu produktowym na Allegro?

Fotografia produktowa na Allegro może zawierać

 • przedmiot, który wystawiamy na konkretnej aukcji
 • logo producenta

fotograf allegro

 • pudełko, w którym jest dostarczany przedmiot
 • schematy pokazujące dostępne wzory oraz kolory
zdjęcia na aukcje
 • certyfikat

zdjęcia produktowe na Allegro

 • dodatki graficzne – na przykład powiększenie fragmentu zdjęcia, strzałki pokazujące możliwość regulacji produktu

Fotografia produktowa Allegro

Na zdjęciach do Allegro nie można używać

 • tekstów
zdjęcia na aukcje
 • logo sprzedającego

zdjęcia na aukcje

Ile zdjęć można wgrać na aukcję Allegro?

 • zwykłe konto użytkownika dopuszcza wgranie do 10 zdjęć produktowych
 • firmowe konto pozwala wgrać do 16 fotografii produktów

Zdjęcia na Allegro - cena

Wiele osób, które wkraczają w świat portali aukcyjnych, bądź też muszących zaktualizować swoją bazę fotografii zastanawia się jaka jest cena zdjęć na Allegro? Cena zdjęcia do Allegro jest taka sama jak innych fotografii produktowych. W zależności od konkretnych wymagań, ilości potrzebnych zdjęć na Allegro oraz samych produktów może się różnić. Podstawowy cennik zdjęć na Allegro zawarliśmy na naszym blogu. Opisujemy tam co wpływa na cenę, a także jakie są różnice pomiędzy konkretnymi standardami fotografii produktowych do Allegro.

Jak widzimy zdjęcia Allegro wpłynęły mocno na nasz rodzimy e-commerce. Wraz z wprowadzaniem nowych, surowszych wytycznych przez portal, wielu sprzedawców było zmuszonych do zaktualizowania zdjęć na Allegro. Warto jednak pamiętać, że fotografie do Allegro, które poprawiliśmy bądź wykonaliśmy od nowa możemy z powodzeniem użyć również w naszym e-sklepie czy katalogu.