Jak fotografować odzież w studio packshot?

Fotografowanie odzieży w studio fotograficznym wymaga staranności i uwagi, aby skutecznie przedstawić detale, kształty i faktury. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą uzyskać profesjonalne zdjęcia odzieży w studiu.

Przygotowanie studio

W zależności od tego jaką odzież zamierzasz fotografować, powinieneś przygotować odpowiednio studio packshot. Branża modowa oferuje obecnie bardzo dużo najróżniejszych ubrań zależnie od pory roku, zastosowania czy designu. I tak bez trudu możemy wyróżnić chociażby ubrania poniższych typów:

Odzież górna:

T-shirty

Bluzy

Marynarki

Kombinezon

Spodnie:

Dżinsy

Szorty

Spodnie treningowe

Legginsy

Odzież Wierzchnia:

Kurtki

Płaszcze

Trenki

Bielizna:

Biustonosze

Majtki

Rajstopy

Skarpety

Więcej o fotografii produktowej bielizny damskiej.

Obuwie:

Buty sportowe

Buty casualowe

Buty formalne

Buty trekkingowe

Zobacz naszą ofertę fotografii obuwia:

https://www.fotographia.pl/packshoty-obuwia/

 

Dodatki:

Czapki i kapelusze

Szaliki i chusty

Rękawice

Paski

Odzież Specjalistyczna:

Odzież robocza

Odzież ochronna

Strój narciarski

Obuwie:

Buty sportowe

Buty casualowe

Buty trekkingowe

Odzież Dla Dzieci:

Body

Spódnice i spodnie

Kombinezony dziecięce

Odzież Zimowa:

Kurtki zimowe

Swetry wełniane

Szaliki polarowe

Jak widzimy, jest naprawdę sporo różnego rodzaju ubrań, a z pewnością nie wymieniliśmy wszystkich. W tym miejscu należy zaznaczyć, że każdy rodzaj z odzieży wymienionej wyżej wymaga innego podejścia podczas tworzenia packshotów.

Dobierz odpowiednie oświetlenie do zdjęć odzieży

Pracując w studio mamy pełną kontrolę nad oświetleniem sceny. Z drugiej zaś strony tylko my jesteśmy odpowiedzialni za to aby prawidłowo dobrać rodzaj oświetlenia do zamierzonych efektów. Warto skupić się na tym aby z pomocą światła podkreślić strukturę materiału na packshocie ubrania, a także wydobyć prawdziwy kolor odzieży.

Więcej o pracy z lampami w studio fotografii produktów dowiesz się w naszym poradniku:https://www.fotographia.pl/lampy-studyjne-do-fotografii-produktowej/

Odpowiedni kąt widzenia

Podczas fotografowania odzieży bardzo ważne jest przedstawienie przedmiotów zgodnie z rzeczywistością. Dlatego należy zadbać o prawidłowe proporcje i brak zniekształceń obrazu. Z tych powodów wybierajmy obiektywy o ogniskowej co najmniej 50 mm – wymagają one nieco odejścia od fotografowanej sceny ale pozwolą nam na uniknięcie niekorzystnych zniekształceń ubrania na fotografii.

Retusz fotografii produktowej odzieży

To nieodłączna i bardzo ważna część całego procesu tworzenia packshotów odzieżowch. Właśnie podczas retuszu graficznego musimy dopasować kolory i kontrasty na zdjęciu tak, aby odpowiadały rzeczywistej prezencji ubrania. Nikt przecież nie chce otrzymać ubrania w kolorze różowym podczas gdy na fotografii widział czerwień.

Pamiętaj, że kluczem do udanej sesji fotograficznej odzieży jest cierpliwość, eksperymentowanie z różnymi ustawieniami i dbałość o szczegóły. Regularne sprawdzanie wyników na ekranie aparatu lub monitorze pomaga dostosować ustawienia w trakcie sesji, co przekłada się na lepsze efekty końcowe.