Fotografia produktowa zegarków - na co zwrócić uwagę

packshot zegarka

Zegarki oraz biżuteria to produkty szczególne jeśli chodzi o ich fotografowanie. Zdjęcia produktowe zegarków są bardzo ważne w prezentacji oferty. Zegarki to produkty ozdobne a często też luksusowe dlatego tak ważne jest aby prezentowały się jak najlepiej przed potencjalnymi nabywcami.

Główne trudności podczas tworzenia packshotów zegarka

Błyszcząca powierzchnia

Zegarki zwykle są wykonane z połyskujących, polerowanych materiałów. Mogą zawierać elementy chromowane lub pozłacane co powoduje iż odbijają w swojej obudowie całe otoczenie. Szkiełko jest elementem przezroczystym, na którym również łatwo stworzyć niepożądane odbicia i refleksy światła.

Fotografia produktowa zegarków – świat w skali makro

Czasomierze mają maksymalnie kilka centymetrów średnicy. Stwarza to kolejne problemy gdyż musimy wykonywać packshoty makro. Zdjęcia zegarków zwykle obfitują w mnogość detali – to bardzo ważne aby prawidłowo pokazać pieczołowitość całej konstrukcji i najdrobniejsze detale.

Packshoty zegarków – oświetlenie sceny

Jak już wspomnieliśmy wyżej, zegarki to wyjątkowo trudny temat w fotografii packshot. Z powodu praktycznie całej powierzchni zegarka, która jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju bliki światła musimy niezwykle precyzyjnie kontrolować oświetlenie całej sceny. Warto również dużą wagę przyłożyć do wydobycia właściwego koloru oraz detali tarczy tak aby packshoty zegarków zachwycały odbiorców.

Fotografia produktowa zegarków – kilka wskazówek

Zegarki to specyficzna biżuteria, która wymaga szczególnego podejścia do fotografii produktowej. W przypadku tych luksusowych i eleganckich elementów garderoby, packshoty pełnią kluczową rolę w prezentacji oferty. Oto kilka porad, jak dobrze i efektownie podkreślić elegancję i detale zegarków na profesjonalnych zdjęciach produktowych.

Dobierz tło do typu zegarka

O ile typowy packshot zegarka zostanie wykonany na białym tle, warto czasem pomyśleć nad użyciem innego koloru. Przeciwieństwo białego, kolor czarny może w znakomity sposób podkreślić luksusowy i elegancki charakter tego typu zegarka.

Ciekawy i przyciągający wzrok kadr

Estetyczne i przemyślane ułożenie zegarka z pewnością wpłynie na pozytywny odbiór takiej fotografii produktu. Zegarki klasyczne dobrze prezentują się w pionie na fotografii. Zegarki sportowe mogą zyskać gdy wykonamy nieco bardziej dynamiczny kadr, na przykład pod pewnym kątem.

Nie tylko packshoty zegarków

Oprócz typowych zdjęć packshotowych warto również pokazać zegarek w użyciu. Założony na ręce pozwoli pokazać w przystępny sposób jego wielkość a także to jak wygląda w codziennym użytkowaniu. Można również wykonać kilka fotografii produktowych zegarka w stylizacji co z pewnością będzie ciekawym uzupełnieniem oferty.