Fotografia produktowa odzieży - bielizna damska

Fotografia produktowa odzieży - bielizna damska

Fotografia produktowa odzieży to specjalistyczna dziedzina fotografii, która koncentruje się na profesjonalnym przedstawianiu ubrań, akcesoriów modowych i innych elementów związanych z modą. Celem tej gałęzi fotografii jest nie tylko prezentacja wyglądu danego ubrania, ale również przekazanie jego stylu, faktury, kroju, koloru oraz ogólnej estetyki. Jedną z gałęzi tej branży jest fotografia produktowa bielizny damskiej, na której skupimy się w tym wpisie.

Najważniejsze cechy dobrego zdjęcia produktowego bielizny damskiej

Podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów ubrań, fotografie produktowe bielizny damskiej powinny spełniać pewne standardy aby w odpowiedni sposób spełniać swoje zadanie.

Poprawny krój

Jak w przypadku pozostałej odzieży, fotografując bieliznę damską powinniśmy skupić się na oddaniu poprawnego ułożenia i kroju. Bardzo dobrym pomysłem jest tutaj użycie tzw niewidzialnego manekina (zdjęcia typu duch), który w estetyczny sposób pozwoli na pokazanie zamierzonego przez projektanta kroju.

Wiarygodne kolory na packshotach bielizny damskiej

Bielizna damska jest projektowana nieprzypadkowo. Odpowiednie materiały, krój i sposób szycia ale również kolory są starannie dobierane przez projektantów. Zadaniem fotografa produktowego jest sprawienie aby kolory na zdjęciach bielizny damskiej były zgodne z rzeczywistością.

W fotografii produktowej bielizny damskiej liczą się szczegóły

Fotografując bieliznę damską należy przykładać dużą wagę do detali. Chodzi tu przede wszystkim o rodzaj szycia i materiał stroju. Część modeli może być wykonana z materiałów błyszczących, matowych ale również z różnego rodzaju siateczek i koronek. Może to być sporą przeszkodą dla osób niedoświadczonych w fotografowaniu bielizny damskiej. Należy być dokładnym, starannie przygotowywać przedmiot przed sesją oraz dokonać naturalnego retuszu graficznego.

Dobrym uzupełnieniem packshotowej sesji bielizny damskiej będą ujęcia pokazujące z bliska wykończenie, detale wyróżniające ubranie czy zdjęcie struktury materiału.