packshot etui na telefon

Fotografia produktowa - etui na telefon

Fotografia produktowa – z założenia jest to tylko zdjęcie przedmiotu na białym tle. Jednak bardzo często przedmioty te są na tyle zróżnicowane, że nie ma jednego przepisu oraz ustawienia aby wszystko przed obiektywem prezentowało się od razu korzystnie. Tak było w przypadku packshotów etui na telefon, które zagościły niedawno w naszym studio fotografii produktowej.

Główne problemy podczas wykonywania zdjęć produktowych etui do telefonów

Case do telefonu to przedmioty średniego rozmiaru. Często jednak posiadają drobne detale lub szczegółowe wykończenie, które należy pokazać na packshocie. Kolejnymi przeszkodami na sesji produktowej były materiały z jakich wykonano etui. Część z nich była błyszcząca lub chromowana – jak poniżej

zdjęcia produktowe etui do smartfona wrocław

Wykonując packshoty tych obudów należało więc przede wszystkim unikać odbicia całego otoczenia w chromowanym wykończeniu. Poza tym należało oświetlić przedmiot tak, aby pokazać lustrzane wykończenie oraz mieniącą się strukturę pośrodku etui.

Jak zrobić packshot przezroczystego produktu?

 

packshot etui na telefon

Kolejna grupa packshotów to zdjęcia produktowe przezroczystych etui do smartfona. Tutaj należało jednocześnie uniknąć odbić i blików świetlnych na płaszczyźnie pokrowca ale też pokazać jego przezroczystość. Podczas wykonywania tych fotografii produktowych zwróciliśmy szczególną uwagę na podkreślenie krawędzi przezroczystego przedmiotu. Uzyskaliśmy to poprzez odpowiednie skierowanie światła oraz finalny efekt został doprecyzowany w czasie retuszu w programie graficznym.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie na zdjęcia przedmiotów szklanych i metalowych? Zobacz koniecznie naszą stronę: https://www.fotographia.pl/packshoty-produktow-szklanych-i-metalowych/