Fotografia odzieży - jak zrobić packshoty rękawic
Fotografowanie rękawic, zwłaszcza w kontekście packshotów (zdjęć produktowych), wymaga pewnych umiejętności i uwzględnienia kilku kluczowych aspektów. Oto kilka wskazówek, jak zrobić udane packshoty rękawic:
Odpowiednie ułożenie
W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, wykonując zdjęcia rękawic powinniśmy odpowiednio je ułożyć. Możemy w tym celu skorzystać z różnego rodzaju manekinów dłoni, które pozwolą nam na odpowiednie zaprezentowanie rękawiczek. Pamiętajmy aby kolejne pary zostały pokazane na packshotach w tym samym ułożeniu – musimy więc zadbać o powtarzalność ujęcia i kąta pod jakim fotografujemy odzież.
Ustawienia aparatu do zdjęć rękawiczek
Jeśli zależy nam na wysokiej jakości packshotach rękawiczek, ustawienia aparatu fotograficznego zdecydowanie nie powinny pozostać automatyczne.
Ogniskowa obiektywu
Packshot rękawic powinien przedstawiać je w sposób wiarygodny i zgodny z rzeczywistością. W tym celu warto skorzystać z obiektywów o ogniskowej około 50 mm.
Pozostałe ustawienia aparatu do zdjęć rękawic
Zdjęcia odzieży zwykle mają za zadanie dokładnie i wyraźnie przedstawiać fotografowany produkt. Wybierajmy więc w tym celu wyższe wartości przysłony w aparacie (f8-f11).
Balans bieli powinniśmy dopasować do rodzaju używanego oświetlenia – w tym przypadku będą to lampy błyskowe.
Postprodukcja zdjęć produktowych rękawiczek
Gdy wykonaliśmy już zdjęcia rękawic nadszedł czas na retusz graficzny materiału. Zadbajmy o poprawną jasność całego zdjęcia tak aby wszystkie detale były od razu widoczne. Kolejnym naszym krokiem powinno być dopasowanie kolorów. Należy celować w ustawienia zgodne z rzeczywistością. W fotografii produktowej odzieży nie możemy pozwolić na przekłamania koloru.
Na samym końcu procesu obróbki graficznej warto wyostrzyć packshot rękawic a następnie zapisać go w odpowiedniej do potrzeb rozdzielczości.